Nadstavbové štúdium - oznamy

6403 L podnikanie v remeslách a službách

Forma a typ štúdia: denné dvojročné štúdium
Spôsob ukončenia: maturitná skúška
Dosiahnutý stupeň vzdelania: ISCED 3A

Nadväznosť 3-ročných učebných odborov, ktoré môžu pokračovať v štúdiu v 2-ročnom nadstavbovom odbore 6403 L podnikanie v remeslách a službách
-Tu

Charakteristika odboru: Študijný odbor podnikanie v remeslách a službách poskytuje úplné stredné odborné vzdelanie so zameraním na drobné a stredné podnikanie v službách. Umožňuje žiakom, ktorí úspešne absolvovali trojročný učebný odbor v oblasti služieb, získať vyššiu odbornú kvalifikovanosť a tak zvládnuť náročné úlohy zvyšovania úrovne a kvality poskytovania služieb a konkurencieschopnosť podnikania.

Absolvent odboru získa: potrebné vedomosti v oblasti všeobecného a odborného vzdelávania, hlavne v
predmetoch slovenský jazyk a literatúra, cudzí jazyk, matematika, informatika a v oblasti odborného vzdelávania v predmetoch ekonomika, podnikanie, marketing, právna náuka, technika administratívy a v ďalších povinne voliteľných predmetoch zameraných na oblasť služieb v cestovnom ruchu a služieb v obchodnej prevádzke.

Uplatnenie absolventa: Po úspešnom vykonaní maturitnej skúšky je absolvent schopný založiť a prevádzkovať vlastný súkromný podnik v podmienkach voľného trhu v oblasti služieb, poskytovať odbornú pomoc iným podnikateľom bez osobitného podnikateľského vzdelania vo forme poradenskej a rozborovej služby. Absolvent sa môže uchádzať o pomaturitné štúdium alebo o štúdium na VŠ.

• Prihlášky na nadstavbové štúdium sa podávajú na predpísanom tlačive do 31. mája kalendárneho roka.
• Uchádzači, ktorí neboli prijatí na štúdium na VŠ, môžu podať prihlášku do 31. júla kalendárneho roka.

• PRIHLÁŠKA na nadstavbové štúdium (pre vyplnenie perom):

Pokyny:

Prihlášku je potrebné vytlačiť a vyplniť.
Potvrdiť lekárom zdravotný stav o schopnosti štúdia.
Priložiť kópiu výučného listu.

Doručiť prihlášku osobne alebo poštou do školy do konca mája v aktuálnom kalendárnom roku.

Tu si môžete stiahnuť dokument: prihláška na NŠ

Bližšie informácie môžete získať alebo osobnú návštevu školy si môžete dohodnúť na telefónnom čísle alebo písomne prostredníctvom e-mailu.

Telefónne číslo:
054/ 788 21 70
• Webová stránka: www.sossvidnik.edu.sk

• E-mailový kontakt:
agls@sossvidnik.edu.sk

Vyučovanie I. N triedy v externej / diaľkovej forme štúdia / šk. rok 2023/2024

október 2023,     november 2023,    december 2023,    január 2024   február 2024   marec 2024   apríl 2024