Výchovné poradenstvo

Výchovná poradkyňa:

Ing. Viera Kmecová
kabinet č. 406, t. č.: 0903257302, e-mail: ing.vierakmecova@gmail.com

Náplň práce výchovnej poradkyne:
  • Cieľom práce výchovného poradcu na strednej škole je plnenie úloh školského poradenstva v otázkach výchovy, vzdelávania a profesijnej orientácie žiakov a v oblasti prevencie problémového a delikventného vývinu.

• Výchovný poradca sprostredkuje spoluprácu školy s odbornými pedagogicko-psychologickými zariadeniami, ktoré sa zaoberajú starostlivosťou o stredoškolskú mládež.

• Poskytuje metodickú a informačnú pomoc pedagogickým pracovníkom školy a zákonným zástupcom žiaka.

Konzultačné hodiny:

• konzultácie s výchovným poradcom počas konzultačných hodín alebo v inom termíne po predchádzajúcej dohode
    v kabinete na 2. poschodí
    utorok  12.30 hod – 14.10 hod (nepárny týždeň)
    streda  11.15 hod – 12.00 hod (párny týždeň)

• konzultácie so špeciálnym pedagógom
    Špeciálny pedagóg: PaedDr. Viera Cahajlová
• prístup k internetovej informačnej sieti

Zoznamy centier výchovnej a psychologickej prevencie v SR, Pedagogicko-psychologické poradne v SR, Diagnostické centrá v SR, Liečebno-výchovné sanatória v SR. www.psychologia.sk/centra.htm

Som absolvent školy, čo ďalej?

Vždy aktuálne novinky o vysokých školách, ktoré vás môžu zaujímať a pomôcť pri výbere vysokej školy, nájdete na:

Osobnostné testy:

Prehľad základných povinností absolventa školy nájdete na stránkach:

Pracovné ponuky, pracovné pozície, profesie, voľné pracovné miesta a brigády: