Archív za rok 2014/2015

Bdelosť múzy nad žiačkami...

Dňa 19. marca 2015 sa žiačky SOŠ arm. gen. L. Svobodu vo Svidníku, nádejné budúce kaderníčky a kozmetičky-vizážistky, zúčastnili súťaže MÚZA JARI, konanej v OC Galéria Shopping Košice.
Neodradila ich ani vysoká účasť a kreativita zúčastnených a v kategórii kaderník – jednotlivec si obhájili pekné tretie miesto. Poďakovanie patrí nielen žiačke Karolíne Bešenyiovej, ale aj majstrovej odborného výcviku Silvii Bokšanskej.
Múza, bohyňa a ochrankyňa umenia, bdela nad nimi.

Marinované hrušky zabodovali

Júlia Berežná, žiačka druhého ročníka SOŠ arm. gen. L. Svobodu Svidník, odbor kuchár, sa pod vedením majstrovej Mgr. Aleny Krempaskej zúčastnila 19.02.2015 XIII. ročníka súťaže
SWEETCUP 2015 cukrárov a kuchárov v SOŠ obchodu a služieb v Prešove s medzinárodnou účasťou.
Využitím moderných trendov pri príprave výrobku dosiahla nečakaný výsledok, umiestnenie v striebornom pásme. Marinované hrušky s kvetom zo sušienok, nugátovou penou a karamelizovaným pomarančom zabodovali... Opäť niečo nové trendovejšie zaujalo.

Burza informácií stredných škôl

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Stropkov v zastúpení Oddelenia sprostredkovania a poradenstva a Európskych služieb zamestnanosti zorganizoval Burzu informácií stredných škôl dňa 29. októbra 2014 v priestoroch Mestskej športovej haly v Stropkove. Cieľovou skupinou spomínanej akcie boli široká verejnosť, rodičia a žiaci končiacich ročníkov základných škôl, ktorí stoja pred dôležitou životnou otázkou, ktorým smerom sa vybrať, akú školu, a aký odbor začať študovať, aby po skončení štúdia boli maximálnym prínosom nielen sebe ale aj svojmu regiónu.
Burzu privítali aj žiaci Strednej odbornej školy arm. gen. L. Svobodu vo Svidníku na ktorej sa zúčastnili a zároveň sa prezentovali svojou kreativitou v jednotlivých študijných a učebných odboroch, kponúka. Fotogaléria