Archív za rok 2015/2016

Vyhlásenie 2. kola prijímacieho konania pre šk. rok 2016/2017

NÁVRH KRITÉRIÍ
pre prijímanie žiakov do 1.ročníka nadstavbového štúdia pre školský rok 2016/2017

Obvodné  kolo vo volejbale študentov a študentiek stredných škôl

V piatok 18. marca a v utorok 22.marca sa v telocvični SOŠ arm. gen. L. Svobodu vo Svidníku, uskutočnilo obvodné kolo vo volejbale stredných škôl. Konečné poradie chlapcov: 1. Spojená škola Svidník , 2. Gymnázium Svidník, 3. Gymnázium Giraltovce, 4. SOŠ arm. gen. L. Svobodu Svidník. Konečné poradie dievčat: 1. Gymnázium Svidník, 2. Spojená škola Svidník, 3. SPŠ Svidník, 4. Gymnázium Giraltovce, 5. SOŠ arm. gen. L. Svobodu Svidník, 6. SOŠ súkromná Giraltovce. Víťazné družstvá  chlapcov a dievčat postupuje do krajského kolá.
Poďakovanie patrí rozhodcovi turnaja  Jozefovi Dirgovi za regulárny priebeh zápasov. FOTOGALÉRIA

Kritéria pre prijímacie konanie pre školský rok 2016/2017

Úspech vizážistiek SOŠ arm. gen. L. Svobodu Svidník

Vizážistky tretieho ročníka pod vedením majstrovej odborného výcviku Bc. Alexandry Podhajeckej sa dňa 22. januára 2016 zúčastnili v Nitre 5. ročníka súťaže PURITY NEVESTA, ktorú organizovala agentúra LeRen Renáta Lenčéšová. V súťaži sa hodnotilo líčenie, účes, šaty a doplnky k danej téme.
Žiačky Simona Štefanišinová, ako súťažiaca a Diana Hnatová, ako modelka obhájili pekné tretie miesto a tým aj svoju nápaditosť a kreativitu.
FOTOGALÉRIA

Kuchár Zemplína 2015

Dňa 14.10.2015 sa žiaci SOŠ arm. gen. L. Svobodu vo Svidníku zúčastnili súťaže Kuchár Zemplína 2015.
V kategórií slávnostné tabule na tému „Stužková slávnosť“ súťažili žiačky Adriana Saxová a Patrícia Hubáčová.
V kategórií Junior – študenti pripravujúci sa na povolanie kuchár súťažila žiačka Júlia Berežná, ktorá sa svojím jedlom, „Pečenou treskou na kokosovom oleji, podávanou so zemiakovou kašou s tekvicovou hokaido, omáčkou z mušlí slávok a hráškovým pyré“, umiestnila v bronzovom pásme.
Súťaž s medzinárodnou účasťou pre žiakov bola dobrým zdrojom ďalšieho napredovania v kuchárskom umení.  FOTOGALÉRIA